Potvrdilo se – slovo Víta Bárty nemá vůbec žádnou cenu

pondělí 16. duben 2012 13:33

Proces Bárta-Škárka-Kočí se stal nejen nejdůležitější zprávou posledních týdnů, ale vlil další pozitivní naděje do našich myslí. I jen to, že tito politici stanuli před soudem, bylo průlomem. Zatím se vždy vše dostávalo pod koberec a přes dobrou investigativní práci některých novinářů jsme stále čekali na konečný a jasný výsledek. Určitými kladnými prvky byla v mezidobí i řada projednávaných kauz v policii včetně šéfa pražské městské policie a hlavně pak odhalení podvodných praktik exprimátora Pavla Béma.  Přelomový však byl rozsudek obvodního soudu a přístup mladého soudce Jana Šotta. Nezalekl se před známými jmény a jasně pojmenoval a identifikoval, co je to úplatek i co je podvod. Nakonec i nehorázné lhaní před soudem se mu příčí. Zdůraznil i naprostou nedůvěryhodnost svědkyně-poslanky

Čekal jsem na ohlas rozsudku ve straně Věci veřejné a přímo od aktérů kauzy. Mají samozřejmě plné právo se odvolat a snažit se uspět u vyšší instance. Morálně by však měli pochopit, že – velmi něžně řečeno – pochybili a podle toho se chovat. Ale nezklamal jsem se. Nezměnili se a jsou stále stejní.

Ke lhářům se přidal zcela jasně Vít Bárta, který u soudu působil relativně věrohodně. Ve čtvrtek – ještě před vyhlášením rozsudku - prohlásil, že „i při nepravomocném a podmíněném odsouzení odejde z vrcholné politiky“. Pokud za ni nepovažuje být členem parlamentu, pak si z nás všech dělá jen srandu. Možná počítá s tím, že „vrcholnou“ je jen post prezidenta či premiéra, o které by měl zájem. To mu však zcela jistě nehrozí. I post hejtmana je významný a ten může i dnes vykonávat další lhavý - David Rath.   

Lituji Kateřinu Klasnovou. Říká se, že slovo dělá chlapa. A nemít ho doma, to musí být smutné.

Názor lidí nemusí být vždy správný, někdy podléhá populistům, vychází i z nedostatku informací, z osobních přání. Ale v zásadě jistě odvrhne takový způsob politiky a vedení věcí veřejných, jaký nám nabízel a nabízí – i po nepravomocném rozhodnutí - Vít Bárta.

Stanislav Zahradníček

Stanislav Zahradníček

Stanislav Zahradníček

Asi většinou o tom, co mne zlobí (většinou politici), ale také co je dobré (a není toho málo).

Důchodce, ale přece jen pracující. myslím, že vím něco o výzkumu trhu a veřejného mínění a proto v něm stále působím. Jsem hodně činný v Sokole. Jinak rodina, chalupa, literatura, hudba - a také věci veřejné.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora