Kecal v čele ČSSD předčil Kecala z Prodanky

neděle 11. prosinec 2011 16:08

O „kvalitách“ p. Bohuslava Sobotky nepochybuji. Proto musím pochválit Václava Moravce za to, co se mu podařilo v dnešních nedělních Otázkách. Pozval k diskusi p.ministra Schwarzenberga a p.poslance a předsedu ČSSD Sobotku. Bylo zajímavé porovnávat – tzv. „spícího“ ministra zahraničí a velmi pohyblivého (hlavně hlavou – jejím pohybem, ne myšlenkami) předsedu Sobotku.

Rozdíly – dlouhá vystoupení p.Sobotky, krátká až stručná p.ministra. U p.Sobotky je zřejmé, že ctí větu „Opakování – pravda moudrosti“. Až na to, že jeho se týká jen první část této věty. Zato opakování je velmi časté, ne vždy jen dvojnásobné, ale třeba i mnohonásobné. Hlavně však říkající jen obecnosti, postrádající jakoukoliv vizi či myšlenku do budoucna.

 

Tzv. „spící“ kníže na otázku okamžitě – pro jeho odpůrce překvapivě - reaguje, odpovídá věcně, říká svůj názor. Uvádí i příklady z minulosti,. Proč? Protože zná, je vzdělaný a pamatuje si. P.Sobotka na otázku začne ze sebe chrlit svou plejádu slov, která řekl třeba i v předchozím příspěvku. Neřekne nic nového – a hlavně neodpoví na otázku moderátora. Ten otázku proto zopakuje – a opět nic. Příklad: „Jaká vidíte rizika, když se ČR připojí k návrhu eurozóny?“. P.Sobotka začne o tom, že dostáváme ročně jako saldo 40 miliard Kč z EU a tak nyní požadovaný vklad 80 miliard se vyrovná během dvou let. Rizika nezná. Pan ministr vyjmenuje a popíše okamžitě dvě, která by měla i opozici vyhovovat.

 

P.Sobotka – zdůrazňuji bývalý ministr financí – na otázku, je-li pro připojení se k návrhu eurozóny, kde by našel krytí pro těchto 80 miliard, odpoví: „To je věcí ministra financí.“  Podle mne by i opoziční vůdce měl znát odpověď či řešení, jinak není opozicí, ale nulou. Zvláště jedná-li se o bývalého ministra financí. Vše jen potvrzuje názor, jak děsivé bylo jeho ministrování.

 

O tom, že mám rád „spícího“ a přitom okamžitě reagujícího knížete, nemůžete mít pochybnosti. U p.Sobotky nevím, co by vlastně při svých „kvalitách“ měl dělat. Jistě ne ekonomii a finance a i to právo by asi přišlo na úbytě. Proto je pro něj politika, „kde vlastně o nic nejde – jen o naši republiku“, je to nejvhodnější. Přitom se za to dá pořídit – mimo jiné - i drahý byt.

Stanislav Zahradníček

Stanislav Zahradníček

Stanislav Zahradníček

Asi většinou o tom, co mne zlobí (většinou politici), ale také co je dobré (a není toho málo).

Důchodce, ale přece jen pracující. myslím, že vím něco o výzkumu trhu a veřejného mínění a proto v něm stále působím. Jsem hodně činný v Sokole. Jinak rodina, chalupa, literatura, hudba - a také věci veřejné.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora